تاریخچه و معرفی روسازی بتنی

 

تاریخچه و معرفی روسازی بتنی – آنچه در ادامه تقدیم به شما عزیزان همیشه همراه سافت سیویل می شود، فایلی با عنوان “تاریخچه و معرفی روسازی بتنی” است که در قالب PDF بوده و حجمی در حدود ۰٫۸۵ مگابایت دارد. در این فایل ۲۸ صفحه ای به بررسی و آموزش تاریخچه و معرفی روسازی بتنی  پرداخته شده است. شما گرامیان می توانید اکنون این فایل ارزشمند را به طور مستقیم از سایت سافت سیویل دانلود بفرمایید. لطفاً ما را با نظرات و پیشنهادهای خود همراهی بفرمایید.

 

در کشور پهناور ایران تسهیل در امور حمل و نقل با توجه به اقلیم و شرایط خاص منطقه ای و برنامه ریزی مناسب برای آن و ساخت و توسعه اصولی و مناسب زیرساختهای حمل و نقل با رعایت ضوابط و معیارهای فنی از اهمیت ویژهای برخوردار است. حمل و نقل هوایی با توجه به سرعت بالای آن در جابجائی کالا و مسافر و تاثیر آن بر توسعه اقتصادی در برنامه ریزی حمل و نقل کشور توجه ویژهای به آن گردیده است. در طراحی فرودگاهها بخش روسازی باندها و دیگر سطوح پروازی به دلیل تامین ایمنی کافی ، مصروف داشتن هزینه های بالای ساخت و نگهداری دارای اهمیت بسزایی است. در این گزارش سعی شده است تا روشهای متعارف و بین المللی برای طراحی روسازی باند فرودگاهها متناسب با جدید ترین استاندارد ها همراه با مثال های کاربردی طرح گردد.

تاریخچه و معرفی روسازی بتنی

تاریخ استفاده از روسازی بتنی به راه های ساخته شده در امپراطوری روم و ایران برمی گردد. آنها بلوک های پوششی که به ندرت برای این کار مناسب بودند را برروی اساس دانه ای قرار می دادند. استفاده از رویه های سنگی به عنوان روسازی در قرون هفدهم، هجدهم و نوزدهم درایران و اروپا رواج داشت. به عنوان مثال یکی از سیاحان اروپایی به نام کن هربرست که درسال ۶۲۲ ۱ – ۱۶۲۷ در ایران بود مسافرت خود را از قزوین به اصفهان این گونه توصیف می کند، تمام مسیر را از راه سنگ فرش شده ای گذشتیم که عرض آن برای عبور ده اسب کافی بود. این جاده با زحمت و مرارت زیاد و صرف هزینه های سرسام آور در قسمتی از صحرای بزرگ بنا شده و همچنین در همان زمان در ایالت مازندران به تنهایی ۲۷۰ کیلومتر از این نوع جاده وجود داشت. تا اینکه در قرن بیستم نوع جدید این روسازی ها که از جنس بتن با یک رواداری دقیق به منظور حصول اطمینان از قفل شدگی بود، ساخته شد. در هلند، در اواخر سال ۱۹۴۰ میلادی پوشش های بتنی توسعه پیدا کرد و جایگزین آجرهای رسی که برای فرش کردن خیابان ها استفاده می شد، گردید.

 

------------------------------------------------------------------------------
خرید پستی و آنلاین پکیج آموزشی نرم افزار SAFE2016
------------------------------------------------------------------------------
در صورت وجود اشکال در این مطلب، لطفاً لینک آن را به تلگرام ما (اینجا)، بفرستید تا اصلاح شود.
------------------------------------------------------------------------------


بدون دیدگاه