نکاتی که باید مهندس ناظر برای ساختمانهای فولادی بداند

دانلود فهرست بهای واحد پایه رشته تاسیسات برقی سال ۱۳۹۶ – فایل مورد نظر با فرمت  ورد با حجم ۱ مگا بایت می باشد. دوستان گرامی و مهندسین ارجمند و عزیز در صورت تمایل می توانند این فایل بسیار با ارزش را به صورت مستقیم و رایگان از سافت سیویل دانلود نمایند.

 

ساخت سازه فلزی با افزایش روز به روز جمعیت و توسعه جوامع انسانی شهر نشین نیاز به ساختمانهای بلند مرتبه با استحکام و کیفیت پدیدار گردید. در این بین عدم یکسان بودن سرعت عرضه و تقاضای ساختمان و به طبع آن تعجیل در ساخت و سازها در کنار عواملی همچون نبود تخصص و دانش فنی گروه های سازنده . ضعف در نظارتها و اجرای صحیح قوانین و مقررات ساخت صحیح در اکثر سازه های فولادی باعث کاهش کیفیت مطلوب بنیان ساختمانها گردیده است.

افزایش توانمندی ساخت و تولید انواع سازه های فلزی و اسکلت های فولادی صنعتی و ساختمانی به صورت جوشی و پیچ و مهره در کارخانه با کیفیت و دقت بالا در کمترین زمان ممکن با قیمت مناسب و اخذ رضایتمندی مشتریان که خود سرمایه های این شرکت می باشد.

اجرای اسکلت فلزی
اسکلت هایی که در محوطه پروژههای ساختمانی تولید می شوند بخاطر محدودیت در تامین برق مکفی و بکار گیری دستگاههای جوش مدرن با نرخ نفوذ بالا و استاندارد، عدم وجود ابزار صنعتی سنگین، تیمهای مجرب، رنگ آمیزی و زنگ زدایی صحیح و … نه تنها فاقد کیفیت هستند بلکه کاملا دست و پاگیر و دارای پروسهای زمان بر هستند که بلاشک منجر به ایجاد ترافیک در معبر و تزاحم همسایگان می شود. روش سنتی ساخت اسکلت در محل از لحاظ اتصال و برپایی نیز علاوه بر موارد ذکر شده هزینه بالایی از بابت جرثقیل دارد. با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما و حوادث ناگواری که در سال های گذشته خصوصاً در بم صورت گرفت رویکرد و نگرشی جدید به تولید صنعتی و استاندارد اسکلت های ساختمانی پدید آمده است، زیرا این نوع ساختمان ها با طراحی خاص و اجرا بصورت صنعتی و مدرن، مقاومت شایانی در مقایسه با اسکلت های سنتی دارند. نکته دیگر اقتصادی و پایین تر بودن هزینه تولید و نصب نسبت به روش سنتی معمول در کل است که در مواقع کمبود عرضه و افزایش قیمت تیرآهن درصدی قابل توجه میگردد. با توجه به گستره طراحی در تیر ورق ها و سازههای پیش ساخته، محاسبات، فضاسازی و بارگذاری نیز با آزادی عمل بالایی صورت می پذیرد…

رمز فایل : www.softcivil.ir (با حروف کوچک)

 

موضوع اول
موضوع اول

اطلاعات فایل

بدون دیدگاه