دانلود رایگان فایل PDF بخشنامه جرائم کسری مقاومت بتن

دانلود رایگان فایل PDF بخشنامه جرائم کسری مقاومت بتن – فایل مورد نظر با فرمت  PDF در ۱۱ صفحه  می باشد و به بررسی بخشنامه جرائم کسری و مقاومت بتن  می پردازد.دوستان گرامی و مهندسین ارجمند و عزیز در صورت تمایل می توانند این فایل بسیار با ارزش را به صورت مستقیم و رایگان از سافت سیویل دانلود نمایند.

 

 بخشنامه جریمه بتن یک ابلاغیه غیر قانونی وفاقد وجاهت فنی و حقوقی است . بررسی بتن با مقاومت کم فقط در چارچوب آیین نامه آبا وسایر آیین نامه های معتبر قابل انجام است.  متاسفانه در چندین پروژه عمرانی بنده نیز شاهد استفاده از این ابلاغیه بوده ام و جالب است بدانید برخی از مشاورین آماتور محترم نیز از این ابلاغیه کور کورانه در حال استفاده می باشندو حتی با عرض تاسف بصورت مکتوب در اشاعه آن قدم برمی دارند.بهر حال….
مرجع صدور بخشنامه های نظام فنی واجرائی سازمان مدیریت وبر نامه ریزی است ابلاغ هر گونه دستور العمل که مغایر ضوابط فنی باشد از سوی هر مرجعی فاقد الزام قانونی است. رعایت این گونه دستور العمل ها در جامعه مهندسی ومحاسبات مبتنی بر دو دو تا چهار تا چشمک زدن در تاریکی است.

در آئین نامه بتن ایران بند ( ۶-۵ ) ارزیابی و پذیرش بتن قید گردیده است ، اما باتوجه به اینکه درتهیه آئین نامه بتن ایران از‌ آئین نامه های متفاوت کشورها استفاده شده است ، با شرایط کارگاه های ایران ، ضوابط آزمایشگاه ها در نحوه نمونه گیری ،‌ بررسی بتنهای با مقاومت کم منطبق نیست .
چنانچه میدانیم در کارگاه های عمرانی ، بنا به خطای انسانی ، ماشین آلات ، مصالح متفاوت مصرفی ، شرایط اقلیمی و … احتمال استفاده از بتنهای با مقاومت کم وجود دارد که در محدوده غیر قابل قبول (بند ۶-۵-۲-۲) قرارمیگیرد.

 

1

 

 

 

دانلود رایگان فایل PDF بخشنامه جرائم کسری مقاومت بتن

رمز فایل : www.softcivil.ir (با حروف کوچک)

موضوع اول
موضوع اول

اطلاعات فایل

۱ دیدگاه