دانلود رایگان بتن توانمند – بتن با عملکرد یا کارایی بالا

دانلود رایگان بتن توانمند – بتن با عملکرد یا کارایی بالا  – آنچه در ادامه تقدیم به شما عزیزان همیشه همراه سافت سیویل می شود، فایلی با عنوان “دانلود رایگان بتن توانمند – بتن با عملکرد یا کارایی بالا” است.

این پروژه در قالب pdf بوده و حجمی در حدود ۷ مگابایت و ۳۵ صفحه دارد.

در این فایل به موضوع سمیناری در مورد بتن توانمند و قابلیت های آن پرداخته شده است.

شما گرامیان می توانید اکنون این فایل ارزشمند را به طور مستقیم از سایت سافت سیویل دانلود بفرمایید.

لطفاً ما را با نظرات و پیشنهادهای خود همراهی بفرمایید.

 

سمینار بتن توانمند

سمینار بتن توانمند

در بخشی از این نوشته ارزشمند می خوانیم:

سالیان طولانی است که بتن به عنوان یک ماده ساختمانی مهم در ساخت سازه های بتنی چون ساختمانها، سدها، پل ها، تونلی ها، اسکله ها، برج ها، سازه های خاصی دیگر کاربرد دارد. در اکثر موارد به بتن به عنوان ماده ای مقاوم در برابر نیروهای فشاری نگریسته شده است . تحقیقات گسترده بر روی مواد مختلف تشکیل دهنده بتن و آزمایشی بتن های مختلف با مواد جدید در چند دهه اخیر منجر به پیدایشی بتن هایی شد که علاوه بر تأمین مقاومت ، خواص دیگری نظیر دوام، کارایی، نرمی و مقاومت در برابر عواملی چون آتش و محیط و هوازدگی را دستخوش تغییرات اساسی نمود . این تغییرات موجب پیدایش بتن های جدید همچون بتن توانمند HIPC و بتن با مقاومت بالا HSC گردید.

مقاومت فشاری بتن (HSC) بازمان و موقعیت جغرافیایی، بسته به در دسترسی بودن مواد اولیه، دانشی فنی و تقاضا متغیر است. به عنوان مثال، بتن با مقاومت فشاری بالای ۳۰ مگاپاسکال در سال ۱۹۵۰ به عنوان بتن مقاومت بالا در نظر گرفته می شد و به تدریج بتن هایی با مقاومت فشاری بالاتر در محدوده ۵۰-۴۰ مگاپاسکال در سال ۱۹۶۰، ۶۰ مگاپاسکال در سال ۱۹۷۰ میلادی و ۱۰۰ مگاپاسکالی و فراتر از آن در سالی ۱۹۸۰ تکاملی یافته و در سازه های خاصی مورد استفاده قرار گرفتند.

  آموزش نرم افزارهای مهندسی معماری - رویت، اتوکد، تری دی مکس و فوتوشاپ بدون دیدگاه