آموزش مدلسازی پل بتنی با عرشه تیرجعبه ای (پیش تنیده)

آموزش مدلسازی پل بتنی با عرشه تیرجعبه ای (پیش تنیده) – آنچه در ادامه تقدیم به شما عزیزان همیشه همراه سافت سیویل می شود، فایلی با عنوان “آموزش مدلسازی پل بتنی با عرشه تیرجعبه ای (پیش تنیده)” است.

این پروژه در قالب pdf بوده و حجمی در حدود ۳ مگابایت و  ۱۰۰ صفحه دارد و به زبان فارسی می باشد.

در این فایل به موضوع مدلسازی پل بتنی با عرشه تیرجعبه ای (پیش تنیده) با کمک نرم افزار SAP2000  پرداخته شده است.

شما گرامیان می توانید اکنون این فایل ارزشمند را به طور مستقیم از سایت سافت سیویل دانلود بفرمایید. برای دسترسی به فایل های بیشتر در این زمینه می توانید به مطالب مشابه در دسته در این آدرس مراجعه فرمایید.

لطفاً ما را با نظرات و پیشنهادهای خود همراهی بفرمایید.

آموزش سپ 2000

آموزش سپ ۲۰۰۰

در بخشی از این نوشته می خوانیم:

انواع پل

پلها را از لحاظ مختلف می توان تقسیم بندی کرد. اگر معیار اصلی در تیم بندی را فاصله ی موجود بین طرفین بدانیم، پل ها به سه دسته تیری، قوسی و معلق تقسیم می شوند. 

 

نیروهای موثر در رفتار پل نیروهای بسیاری در عملکرد رفتار پلها موثر هستند. اما دو نیروی فشاری و کششی در بینها خیلی مهم هستند. نیروی دیگری که در پلها به ویژه پل های معلق بسیار مهم می باشد. نیروی است که موجب ایجاد گشتاور می شود. شکل طبیعی پل های قوسی یا تیری اثر این نیروها را بسیار کمتر می کند. اما یل معلق بدلیل معلق بودن ، در برابر این نیروها بخصوص زمان وزش باده بسیار آسیب پذیر است. برای کاهش اتر این نیرو در بیلهای معشق طراحات سعی می کنند. عرشه ی پل را از خرپا بسازند. تا هم است. پلهای تیری اثرات نیروی موجب ایجاد گشتاور را کاهش دهند.

  آموزش نرم افزارهای مهندسی معماری - رویت، اتوکد، تری دی مکس و فوتوشاپ بدون دیدگاه