امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Too many attempts made for this increment رفع خطا
#1
#رفع خطای    Too many attempts made for this increment      

1. یکی از مواردی که سبب ایجاد این خطا می شود برخورد یک لبه یا یک نقطه به یک سطح است. در واقع ممکن است به علت بدون بعد بودن لبه (یا نقطه) یا وجود سطح مقطع خیلی کوچک در محل برخورد (محل اعمال نیرو)، تنش به سمت بینهایت میل کند و حل دچار مشکل شود. در این صورت نرم افزار پس از چند بار تلاش برای حل این نمو و عدم توانایی در حل آن اخطار یاد شده را می دهد.

برای حل این مشکل، کافی است گزینه Automatically smooth 3D geometry surfaces whenapplicable  را در مدول Interaction  در پنجره مربوط به Edit Interaction از تب مربوط به Surface Smoothing انتخاب کنید.
راه دیگر آنست که به سازه در محل برخورد لبه بدهید تا برخورد ملایم تر صورت بگیرد.

برای توضیحات بیشتر در مورد Smooth کردن صفحات برخورد در نرم افزار آباکوس به آدرس زیر در قسمت helpنرم افزار مراجعه بفرمایید:
Abaqus Analysis User's Manual/.../34.1.3 Smoothing contact surfaces in Abaqus/Standard
 2. یکی دیگر از مواردی که این خطا ظاهر می شود، ناشی از کمبود شرایط مرزی روی قطعه است؛ به عبارتی مقید نبودن سازه در جهاتی که بارگذاری وجود دارد سبب جابجایی های بزرگ می شود که در این صورت حل مساله دچار مشکل شده و اخطار یاد شده توسط نرم افزار هنگام اجرا نشان داده می شود.

3. در برخی مسائل همگرایی مدل نسبت به شرایط مرزی خیلی حساس است؛ گاهی با تغییر شرایط مرزی، مثلا قرار دادن شرط مرزی U2  در دستگاه مختصات استوانه ای (که همان U_thata است) به جای شرط مرزی چرخشی UR3 در دستگاه مختصات کارتزین (مستطیلی) این مشکل رفع می شود.........................................................................................................................................
در مورد بحث ارور Too many Attemp در تحلیل هایی از این دست...شما باید در ماژول Visualization از پنجره job Diagnostic چک کنید که عدم همگرایی مربوط به چه عاملیه که در تحلیل شما قطعا بحث کرنش هاست...زمانی که شما ناحیه پلاستیک در نرم افزار تعریف می کنید تنش در سازه از مقدار تنشی که در آخرین ردیف وارد کردید بیشتر نخواهد شد و در صورتی که میزان تنش در سازه نسبت به بار گذاری و شرایط مرزی اعمال شده از آن مقدار فراتر بره، به دلیل عدم توان محاسبه کرنش ها در ناحیه پلاستیک با ارور Too Many attemp مواجه خواهید شد.البته اگر در قسمت warning ها چک کنید، اخطار پنجاه برابر شدن میزان کرنش نسبت به میزان کرنش در زمان تسلیم را مشاهده خواهید کرد. که سر آخر این موضوع تا زمانی پیش می رود که تنش در راستای ضخامت در تمام نقاط انتگرال گیری بیشتر از مقدار تنش در آخرین ردیف وارد شده در ناحیه پلاستیک شده و سبب خروج از حل می گردد.
اگه کامل مطالعه کنید راه علاجی نداره طبیعت قضیه است تا جایی که به نرم افزار دیتا دادید حل می کنه براتون.
اما بحث اینکه چقدر مقدار تنشی که نرم افزار داره حساب میکنه در مقایسه با واقعیت درسته یا نه به شرایط مرزی نحوه مدلسازی هندسی و ابعاد مش و نوع المان مورد استفاده بستگی داره.
این خطا به دلیل واگرا شدن محاسبات بوجود میاد، اگر در ابتدای حل با این خطا مواجه شدید ممکنه مدل ناپایدار باشه، به همین دلیل لازمه شرایط محیطی شامل بارگزاری، شرط مرزی، تماس، شرایط اولیه و این قبیل موارد رو بررسی کنید
اگر در حین حل با این خطا مواجه شدید، رفتارهای غیرخطی پیچیده ای در مدل شما هست که با توجه به تنظیمات step امکان حلش وجود نداره که در برخی موارد با تنظیم مجدد کادر Step مشکل حل میشه
ضمنا این خطا گاهی به دلیل شکل های ضعیف مش بندی در حل های large displacement رخ میده که در این حالت باید از مش بندی ریزتر و منظم تر استفاده کرد
منبع: مهندس رضائیان
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن ها